Spływy kajakowe Pilicą – wypożyczalnia kajaków Sulejów.

Spływ kajakowy Pilicą – trasy:

 

Koniec spływu w Sulejowie (mapa):

miejscem zbiórki jest meta spływu w Sulejowie.

 

Koniec spływu na naszej działce na Trzech Morgach (mapa):

miejscem zbiórki jest meta spływu w Stobnicy (Trzy Morgi).

 

Główną pozycją oferty Meandry Pilicy są spływy kajakowe. Nasza wypożyczalnia kajaków w Sulejowie, organizuje spływy Pilicą, Czarną oraz Luciążą.

Kajakarstwo nie jest wymagającą formą aktywnego spędzania wolnego czasu i może je uprawiać każdy. Bez trudu poradzisz sobie z dzieckiem lub z koleżanką. Spływy kajakowe nie wymagają posiadania licencji czy zezwolenia. Dlatego jedyne czego potrzebujesz to zadzwonić do Nas i umówić się na spływ. Na kajakach można spotkać osoby w każdym wieku. Po całodziennym pływaniu, można rozbić namioty i rozpalić ognisko. Z dala od cywilizacji można naprawdę odpocząć podziwiając przyrodę Sulejowskiego czy Przedborskiego Parku Krajobrazowego. Spływy kajakowe Pilicą to doskonała forma do zacieśniania więzi rodzinnych czy grupowych.

W dobie wszechogarniającej technologii ważnym jest utrzymywanie odpowiedniej kondycji i nie siedzenie w miejscu. Jednym z ciekawszych sposobów na spędzenie wolnego czasu są kajaki. Pilica – rzeka w południowej i centralnej Polsce, najdłuższy lewy dopływ Wisły. Długość rzeki wynosi 319 km, a powierzchnia dorzecza 8341 km². Płynie przez Wyżynę Krakowsko-Częstochowską, Niziny Środkowopolskie oraz Nizinę Środkowomazowiecką i wpada do Wisły w okolicach wsi Ostrówek, w regionie geograficznym zwanym Doliną Środkowej Wisły.

W 1974, przez wybudowanie tamy i spiętrzenie wód, w okolicy Sulejowa utworzono Zalew Sulejowski, długości ok. 17 km, maksymalnej szerokości 2 km i powierzchni 2700 ha. Zalew to wspaniałe miejsce na wypoczynek, można tu popływać żaglówką, wypożyczyć kajaki, rozbić namiot na polu namiotowym, postrzelać się- zagrać w paintball.

Obszar dorzecza Pilicy określany jest nazwą Nadpilicze. W 1997 powstało Stowarzyszenie Przyjaciół Pilicy i Nadpilicza.

W okresie letnim, kajaki jaki kajakarzy możemy spotkać na wielu plażach, łąkach itd. Spływy kajakowe są tu bardzo popularne, ponieważ Pilica ma łagodny charakter i jest idealna na spływy rodzinne..

Szlak wodny Pilicy – spływy kajakowe Pilicą (download)

Długość: 228 km

Trasa: Zarzecze – Przedbórz – Faliszew – Skotniki – SulejówZalew SulejowskiTomaszów MazowieckiSpałaInowłódz – Żądłowice – Grotowice – Domaniewice – Nowe Miasto nad Pilicą – Białobrzegi – Warka – ujście Pilicy Stopień trudności według klasyfikacji międzynarodowej: CL I (przejazd łatwy), miejscami CL II (przejazd trudniejszy – wąskie koryto, znaczny spadek, kamieniste dno).

Pieszy szlak rekreacyjny rzeki Pilicy

Długość: 122 km

Trasa: Piotrków Trybunalski – Barkowice – Bronisławów – Swolszewice – Borki – zapora na Pilicy – Smardzewice – Tresta – Zarzęcin – Sulejów – Taraska – Szarbsko – Dąbrówka – Diabla Góra – Wacławów – Skotniki – Faliszew – Taras – Przedbórz – Biały Brzeg – okolice wsi Rączki – Krzętów, Rudka