O firmie

Meandry Pilicy

Meandry Pilicy powstała w sierpniu 2012 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Naszą pasją jest turystyka oraz aktywne spędzanie wolnego czasu i to właśnie chcemy zaoferować naszym klientom.

Pilica to najdłuższy dopływ lewobrzeżnej strony Wisły. Długość tej rzeki to 342 kilometrów, a płynie się tutaj przez urokliwe lasy, łąki oraz bagienka. Dlatego właśnie rzeką tą organizujemy co roku bardzo popularne spływy kajakowe. Pilica to bowiem prawdziwy raj dla kajakarzy.

Pilica jest rzeką niezwykłą. Nie jest to kwestia, tylko i wyłącznie krajobrazu, wśród którego płyniemy. Sama rzeka co chwila zakręca, aby ponownie wrócić na obrany wcześniej kierunek. Dzięki temu spływ kajakowy nie jest nużący, a za każdym zakrętem możemy cieszyć się zróżnicowanym krajobrazem czy natknąć na dzikie ptactwo. Dużą atrakcją jest też Zalew Sulejowski, który położony jest w środkowym biegu, pomiędzy Sulejowem a Smardzewicami. To największy tego typu zbiornik wodny w całej centralnej Polsce.

Dzięki naszej ofercie i państwo mogą skorzystać z uroków spływu kajakowego Pilicą. Zorganizujemy całość wyprawy i oczywiście dostarczymy odpowiednie wyposażenie. Zapraszamy tak osoby indywidualne, jak zorganizowane grupy. Spływ Pilicą jest dostępny dla wszystkich bez względu na wiek, zatem chętnie witamy całe rodziny. Dodatkową atrakcją, którą możemy przygotować dla państwa, jest paintball. Piotrków Trybunalski to miejsce, gdzie możemy zorganizować tego typu aktywność, która będzie miłym dopełnieniem spływu kajakowego. Samo uczestnictwo w spływie nie wymaga szczególnych przygotowań. Pilica jest rzeką przyjazną oraz łatwą, jeśli chodzi o kajakarstwo, nie wymaga też przenoszenia sprzętu. Pokonanie standardowego odcinka zajmuje około pięciu dni.

W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć

  • spływy kajakowe Pilicą, Czarną czy Luciążą
  • paintball – Piotrków Trybunalski, Sulejów oraz okolice Zalewu Sulejowskiego.
  • wieczory kawalerskie, panieńskie

Wypożyczalnia kajaków

Meandry Pilicy posiada w swojej ofercie najnowsze kajaki polietylenowe zarówno z roku2020 jak i 2021. Zapraszamy na spływy kajakowe Pilicą, jedno jak i wielodniowe, u nas również wypożyczysz kajak na godziny. Zapewniamy transport kajaków w miejsce rozpoczęcia spływu jak i uczestników.

Spływy kajakowe to jedna z najprostszych form spędzania wolnego czasu. Tu nie ma znaczenia czy kiedykolwiek pływałaś/pływałeś kajakiem, nie ważne czy i kiedy ostatnim razem uprawiałeś sport. Kajaki to coś dla Ciebie, to kilka godzin kontaktu z naturą, aktywnego spędzenia wolnego czasu, możliwość przeżycia niesamowitych przygód.

Zapraszamy do współpracy firmy!