Kajaki – spływy kajakowe: Przedbórz – Łęg Ręczyński

Przedbórz – w tym miejscu zaczynamy nasz spływ kajakowy Pilicą na trasie PrzedbórzŁęg Ręczyński. Trasa spływu to ok 21 km. Czas spływu ok 5 – 6 godzin.

Kajaki wodujemy po lewej stronie przed mostem, przy supermarkecie. Z Przedborza przez Taras, Dęba, Faliszew dopływamy do Łęgu Ręczyńskiego. Odcinek ten jest idealny na pierwszy dzień kilkudniowego spływu Pilicą, kajaki wynosimy na brzeg Pilicy, rozbijamy obozowisko i następnego dnia płyniemy na trasie Łęg Ręczyński – Sulejów. Spływy kajakowe często rozpoczynają się z miejscowości Przedbórz i kończą w Sulejowie bądź Łęgu Ręczyńskim.

Przedbórz – miasto w województwie łódzkim, w powiecie radomszczańskim, położone na Wyżynie Przedborskiej nad rzeką Pilicą. Siedziba gminy miejsko-wiejskiej Przedbórz. Miasto jest położone po obu stronach rzeki Pilicy, na Wyżynie Przedborskiej. W granicach miasta znajduje się Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy „Majowa Góra”. Od wschodu Przedbórz jest otoczony rozległymi lasami, przez które prowadzą drogi w kierunku Skotnik, Końskich, Gór Mokrych, Włoszczowy. Część tego obszaru jest objęta granicami Przedborskiego Parku Krajobrazowego. Na zachód od miasta dominuje krajobraz rolniczy – okolice wiosek Korytno, Wielgomłyny i Chełmo. W odległości około 13 km na północ od miasta, w Skotnikach, znajduje się południowy kraniec Sulejowskiego Parku Krajobrazowego, a nieco dalej – Rezerwat przyrody Diabla Góra.

Pozostałe rezerwaty to Rezerwat przyrody Góra Chełmo koło wsi Chełmo, Rezerwat przyrody Jawora na południe od Dobreniczek, Rezerwat przyrody Wielkopole w bliskim sąsiedztwie wsi o tej samej nazwie, Rezerwat przyrody Murawy Dobromierskie koło Dobromierza i Bukowa Góra w Przedborskim Parku Krajobrazowym.

Przedborski Park Krajobrazowy wraz z Sulejowskim Parkiem Krajobrazowym wchodzą w skład Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych, spływy kajakowe Pilicą to idealna okazja aby podziwiać ich piękno.

Przez miasto przebiega pieszy Szlak Rekreacyjny Rzeki Pilicy.


Pokaż Przedbórz – Łęg Ręczyński na większej mapie