Gra w paintball w Piotrkowie

15 października 2019
14:21

Paintball to ciekawy sport symulujący w pewnym sensie nowoczesne pole walki, chociaż nie należy tutaj przesadzać z realizmem. Emocje są wspaniałe, adrenalina buzuje, ale nikomu nie grozi żadne niebezpieczeństwo. Poza co najwyżej kilkoma siniakami. Dobrze zorganizowane pola paintballowe pozwalają nawet na grę bez zorganizowanej grupy znajomych.

Nie potrzeba nawet sprzętu

Każda osoba, która chciałaby poznać paintball, może to zrobić nawet wtedy, jeśli nie uda jej się zebrać ośmioosobowej grupy znajomych, czyli typowych dwóch zespołów po cztery osoby. Paintball bez drużyny (Open Paintball), to zabawa pomyślana w taki sposób, że albo każdy jest panem własnego losu na polu bitwy, albo drużyny składane są ad hoc w zależności od tego, kto akurat pojawił się na paintballowej strzelnicy. Organizator ustala konkretny termin, wszyscy chętni się zapisują i wio do lasu.

Paintball bez własnego sprzętu

Co ważne, paintball bez własnego sprzętu to żaden problem. Każdy szanujący się poligon paintballowy ma go pod dostatkiem. Tym bardziej, że dla osób początkujących najlepszym rozwiązaniem niemal zawsze jest sprzęt najprostszy, który równocześnie jest sprzętem najtańszym. Można liczyć na kompletny ubiór, który spełnia rolę maskowania oraz ochrony przed uderzeniem kulki, maskę ochronną oraz oczywiście marker.

Marker, pistolet do gry w paintball, zaopatrzony jest dodatkowo w butlę ze sprzężonym powietrzem, ale to jest oczywiście podstawowy element wyposażenia każdego gracza, więc samo udostępnienie butli, jak również napełnianie jej gazem, to oczywisty element zabawy.

Podziel się ze znajomymi